Finn en Brother forhandler Her finner du din nærmeste Brother forhandler hvor du kan kjøpe maskiner, rekvisita og tilbehør, eller få hjelp til å finne den beste løsningen som passer for deg. Forhandleroversikt
Brother blekk, tonere, merketape og termiske etiketter Hold enhetene dine i gang med originale blekkpatroner og tonerkassetter, merketape og termiske etiketter, papirpakker av beste kvalitet og reservedeler. Se rekvisita og tilbehør
Brother Support Last ned den nyeste driveren og programvaren, finn brukerhåndbok eller søk gjennom ofte stilte spørsmål
Kopier (2) En eller flere farger skriver ikke . Hva kan jeg gjøre? Når jeg skriver ut, er sidene flekket med blekk. Hva kan jeg gjøre?
Feilmeldinger (11) Hvordan fjerner jeg "Machine Error 46"? Hvordan fjerner jeg meldingen "Kan ikke ..." (kan ikke endre, kan ikke rengjøre, kan ikke starte opp, kan ikke skrive ut, kan ikkeskanne)? Hvordan sletter jeg meldingen "TOMT FOR BLEKK" fra display? Hvordan sletter jeg meldingen Skriverstopp eller Papirstopp fra skjermen? Jeg benytter Windows® XP. Når jeg prøver å installere USB driveren til min Brother maskin får jeg meldingen" kan ikke installeremaskinvaren" og jeg kan ikke skrive ut. hva kan jeg gjøre? Jeg bruker Windows Vista. Når jeg prøver å installere den fulle driver- og programvarepakken får jeg feilmeldingen "Ubehandletunntak". Hva gjør jeg? LCD-skjermen viser en feilkode (et tall). Hva sikter dette til? Når et medie (minne)kort settes i mediestasjonen, vises meldingen "Minnet er fult" selv om det er ledig plass på kortet. Hva kanjeg gjøre? Når jeg installerer driveren, viser Norton AntiVirus en Security Alert melding at "DPInst.exe" prøver å kontakte en DNS server. Når jeg prøver å installere MFL-Pro Suite fra CD-ROM-en, får jeg en intern feil 2723 og IS001-feil som sier: PaperPort Installersvarer ikke. Hva kan jeg gjøre? Ved skanning eller kopiering av et dokument, vises meldingen "MINNE FULT" i displayet. Hva kan jeg gjøre? Mer
Faks (4) En eller flere farger skriver ikke . Hva kan jeg gjøre? Jeg bruker Windows. Jeg forsøker å motta fakser til datamaskinen med MFC tilkoblet en telefonlinje med bruk av distinktiv ringing.Programmet PC-FAX Receive svarer alle innkommende anrop, vanlig ringing og distinktiv ringing. Hva gjør jeg? Kan jeg fortsatt motta fakser og samtaler når maskinen er satt i strømsparingsmodus? Når jeg skriver ut, er sidene flekket med blekk. Hva kan jeg gjøre?
Andre (3) Hvordan fjerner jeg "Machine Error 46"? Jeg kan ikke trekke ut papirskuffen av maskinen. Hva kan jeg gjøre? Min datamaskin låser seg når jeg benytter USB grensesnittet mot Brother maskinen. Hvorfor?
Papirmating / papirstopp (4) Glanset papir mates ikke korrekt. Hva kan jeg gjøre? Hvordan legger jeg inn 10 x 15 glanset papir i maskinen? Hvordan legger jeg papir i skuff nr.2? Hvordan sletter jeg meldingen Skriverstopp eller Papirstopp fra skjermen?
Skriv ut (11) En eller flere farger skriver ikke . Hva kan jeg gjøre? Et problem oppstår når jeg skriver ut fra Adobe® Acrobat®/ Acrobat® Reader™/ Reader®. Hva kan jeg gjørefor å korrigere dette problemet? Hvordan kan jeg forbedre dårlig utskriftskvalitet? Hvordan skriver jeg på konvolutter? Hvorfor går fargeblekkpatronene tomme for blekk selv om jeg aldri eller sjeldent skriver ut i farger? Hvorfor kan jeg ikke skrive ut når en blekkpatron er tom? Jeg benytter PictBridge. Hvordan skriver jeg ut bilder? Jeg bruker Mac OS X, og jeg mottar feilmeldinger når jeg prøver å skrive ut. Hva kan jeg gjøre? Når jeg skriver ut, er sidene flekket med blekk. Hva kan jeg gjøre? Når jeg velger gråtone utskrift i skriver driveren, benyttes da kun sortblekk eller benyttes alle fargene for å produsere gråtoneutskriften? Ved bruk av Microsoft® Word 2002, blir kanter som anvender bølgede linjer, prikker eller streker skrevet ut som heltruknelinjer. Hva kan jeg gjøre? Mer
Skann (5) Jeg benytter Windows®. Nettverks skanne funksjonen har fungert etter att jeg installerte driveren, men nå virker det ikke lenger.Hva kan jeg gjøre? Jeg bruker Mac OS X 10.4/10.5 og har installert Adobe® Photoshop® CS3, men skanneren gjenkjennes i Photoshop CS3 selv omjeg kan skanne med ControlCenter2 eller andre programmer. Hva gjør jeg? Jeg bruker Mac OS X 10.5. Jeg prøver å skanne ved hjelp av Brother ControlCenter2 med USB-grensesnittet, menControlCenter2-skjermbildet lukker seg. Hva skal jeg gjøre? Jeg kan skrive ut, men kan ikke skanne via nettverk. (For Windows) Når jeg skanner et dokument til en PDF-fil ved hjelp av ControlCenter3, blir PDF-filen for stor. Hvordan kan jeg reduserefilstørrelsen?
Andre kategorier Oppsett / Innstillinger Forbruksvarer og ekstrautstyr / Rutinemessig vedlikehold Andre